Cena akcji Allegro w IPO ustalona po cenie maksymalnej To największy debiut w historii GPW

Obecnych walorów spółki, a Mepinan – ok. 1,5 proc. (ostateczne wartości będą zależeć od ceny sprzedawanych walorów). W celu ułatwienia nabywania akcji przez inwestorów detalicznych stworzono konsorcjum składające się z 13 banków i domów maklerskich w Polsce. Pełna lista punktów obsługi klienta zostanie opublikowana przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów na stronie /ipo. By złożyć zapis należy posiadać otwarty rachunek w jednym z podmiotów należących do konsorcjum.

Po sesji – EUR/USD w górę po słabszych danych z USA!…

Allegro osiągnęło wzrost przychodów netto z 1,17 do 1,77 mld zł oraz skorygowanego zysku EBITDA z 631 do 808 mln zł. Obecnie przy cenie 35 zł za akcję kapitalizacja Allegro wynosi 35 mld zł, a przy cenie 43 zł – 43 mld zł. Przy dodaniu walorów z nowej emisji wycena spółki wzrośnie odpowiednio do 36 i LexaTrade – opinie klientów i ekspertów 44,2 mld zł. W harmonogramie debiutu giełdowego Allegro zapisano, że pierwszy dzień notowań spółki na warszawskiej giełdzie przypadnie 12 października lub w zbliżonym terminie. Żeby ułatwić inwestorom indywidualnym zapisy, utworzono konsorcjum złożone  13 banków i domów maklerskich w całej Polsce.

​​Szaleństwo cenowe Allegro Smart! Week trwa. Oto najlepsze oferty na dziś!

Grupa Allegro osiągnęła przychody z działalności na poziomie 2,592 mld złotych. To znaczna poprawa (o ponad 31%) w porównaniu do 2018 r., kiedy przychody wyniosły 1,978 mld, a także zauważalnie wyższa dynamika wzrostu niż pomiędzy 2017 a 2018 r., kiedy przychody wzrosły o 19 r/r. W ramach debiutu giełdowego sprzedawana jest nie tylko część obecnych akcji Allegro, lecz także nowa seria walorów, z której zbycia firma chce pozyskać ok. 1 mld zł.

Komunikaty spółki

Choć akurat informacje o podwyżkach prowizji mogą być przez akcjonariuszy przyjmowane z aprobatą. Zdecydowaną większość rentowności zapewnia platforma Allegro. Jej zysk EBITDA zwiększył się rok do roku z 577,4 do 739,4 mln zł, natomiast w przypadku Ceneo ten wskaźnik wzrósł z 49,9 do 60,7 mln zł.

Orlen chce podzielić się zyskiem. Propozycja nowego zarządu

Do 1,18 mld zł zysk netto poszedł w górę z 230,08 do 399,02 mln zł. Utrzymywanie dynamicznego tempa wzrostu, generowanie zysku i znaczna skala działalności powinny postawić Allegro wśród spółek dywidendowych. Jednak zawiodą się ci, co liczą na regularne wypłaty.

  1. Wydatki pracownicze (ze 181,5 do 264,6 mln zł), koszty płatności (z 67,6 do 74,2 mln zł) oraz usług IT (z 17,6 do 27,2 mln zł).
  2. Pełna lista punktów obsługi klienta zostanie opublikowana przed rozpoczęciem przyjmowania zapisów na stronie /ipo.
  3. Z braku możliwości weryfikacji wieku kupującego trunki nie mogłyby być dostarczane do automatów paczkowych.
  4. Jak podaje Bloomberg, ich oferta opiewa na 50 mln akcji.

Według danych zamieszczonych w prospekcie emisyjnym w pierwszej połowie br. Przychody Allegro zwiększyły się o 51,7 proc. Do 1,77 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 81,3 ESMA Odponuje reżim kupna w ramach CSDR o trzy lata proc. Do 981,6 mln zł jego zysk netto poszedł w górę ze 195,7 do 289,6 mln zł. Zdecydowaną większość przychodów firmy stanowią wpływy z opłat i prowizji na platformie Allegro.

Ma zegarki za 6 mln zł. Mówi, jak najlepiej w nie inwestować

W ramach dzisiejszej oferty kamerę samochodową kupicie za 399 zł. To popularna platforma zakupowa w Polsce oraz jedna z przodujących platform z zakresu e-commerce w Europie. Jest ona wybierana przez miliony użytkowników zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka ta funkcjonuje już od 24 lat, a na parkiecie warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych jest notowana od 2020 roku. W ostatnich miesiącach były dość niezdecydowane. Naprzemiennie doznawały spadków i wzrostów, nieustannie zmieniając swoją wartość.

Zysk netto z pierwszego półrocza wyniósł zaś 289,7 mln złotych, w porównaniu do 195,7 mln złotych rok wcześniej, co jest wzrostem rentowności o 48%. GMV poszło w górę z 10,36 do 16,01 mld zł. W prezentacji Allegro z zeszłego tygodnia zwrócono uwagę, że ta wartość w 2018 roku zwiększyła się o 13,9 proc., a w ub.r. Na koniec czerwca na platformie było 12,3 mln aktywnych kupujących, o 13 proc. Spółka informuje, że decyzja o podziale emitowanych akcji między te grupy jeszcze nie zapadła. Zostanie ona podjęta na podstawie procesu budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

Najnowsze dane o sprzedaży z rynku opon dają nadzieję na ożywienie w tym roku. Akcje handlowej spółki zniżkowały pod koniec wtorkowej sesji o 7 proc., do 13,8 zł, w reakcji na publikację raportu finansowego za I kwartał. Warto zauważyć, że z obecnym kursem spółka znajduje się na szczytach bieżącego roku. Do drugiej połowy kwietnia notowania Allegro znajdywało się uwięzione w wąskim kanale bocznym zł za akcję. Ta opcja może zostać wykonana do 12 października 2020 r. Jeśli by tak się stało, to wartość oferty zwiększyłaby się z 9,2 mld zł do kwoty 10,6 mld zł.

Wyemitowanego kapitału zakładowego spółki (zakładając brak realizacji opcji dodatkowego przydziału). Tymoteusz Turski zauważa, że popularność “memowych akcji” dotyczy nie tylko GameStopu. Na fali tego ruchu ogromne wzrosty notuje także AMC (+84 proc.), a także Virgin Galactic (+32 proc.). Gazeta przypomniała, że “podstawą przygotowań do wejścia z taką usługą jest wyrok NSA w 2022 r., uznający, że sklep stacjonarny umożliwiający sprzedaż online nie może z tego powodu stracić zezwolenia”. Według dziennika największa polska platforma e-commerce może zrewolucjonizować rynek, ale wątpliwości nie brakuje, również w samym Allegro. W ramach dzisiejszej oferty zestaw LEGO Technic kupicie za 155 zł.

Obie wartości stawiają Allegro na pierwszym miejscu wśród dotychczasowych ofert na GPW. Jeszcze mocniej, ponad dwukrotnie, poszły w górę koszty usług marketingowych (ze 126,6 do 273,3 mln zł), dostaw (ze 104,4 do 246,2 mln zł) oraz sprzedanych towarów (z 36,6 do 82,3 mln zł). Spółką z największą kapitalizacją na stołecznym parkiecie giełdowym jest producent gier CD Projekt. Według kursu z zamknięcia handlu w poniedziałek kapitalizacja spółki wynosiła 41,29 mld zł. Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

„Z naszych badań wynika, że klienci są tym zainteresowani” – powiedział Marcin Gruszka, rzecznik Allegro, w wypowiedzi dla DGP. Warto zauważyć, że jak na razie przedstawiciele największej polskiej platformy e-commerce nie chcą zdradzać więcej szczegółów tego rozwiązania. Według informacji pozyskanych przez Dziennik Gazety Prawnej alkohol miałby być dostarczany tylko i wyłącznie kurierem, który przy dostawie mógłby zweryfikować wiek klienta. Z braku możliwości weryfikacji wieku kupującego trunki nie mogłyby być dostarczane do automatów paczkowych.

Pkt jest możliwe, ale już po przekroczeniu 89 tys. Pkt indeks będzie technicznie wykupiony bardziej niż na szczytach 6 z ostatnich 7 rynków byka. Spodziewam się, że zainteresowanie licencjami i pracą na rynku kapitałowym będzie rosło, szczególnie że mamy obecnie do czynienia z luką pokoleniową – mówi Paweł Cymcyk, prezes Związku Maklerów i Doradców.

Jeśli chodzi o zysk po opodatkowaniu, to w zeszłym roku wyniósł on 393,1 mln złotych, czyli o 44,5% więcej niż w 2018 r., kiedy spółka zarobiła 271,9 mln złotych netto. Wydatki operacyjne Allegro w zeszłym półroczu wyniosły 981,6 mln zł, co wobec 541,4 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 81,3 proc. Do Allegro należą też porównywarka cenowa Ceneo. Jej półroczne przychody z usług porównywarkowych poszły w górę z 74,6 do 102 mln zł, a z reklam – z 19 do 19,8 mln zł. Natomiast pozostałe wpływy firmy zwiększyły się z 4,3 do 6,8 mln zł.

Publikacja tych parametrów została zaplanowana na 29 września 2020. Wiadomo tylko, że w ręce inwestorów detalicznych ma trafić około 5 proc. Natomiast akcje należące do dyrektorów i członków kadry Czy można zarabiać na handlu kierowniczej spółki oraz posiadaczy przyznane po debiucie giełdowym innym pracownikom w ramach programów motywacyjnych będą objęte zakazem sprzedaży przez 360 dni od debiutu giełdowego.

Allegro w rankingu mierzącej ruch internetowy firmy Similarweb znalazło się na dziesiątym miejscu wśród platform e-commerce z całego świata. Ponadprzeciętnie często korzystają z Allegro – odwiedzają platformę 1,4 razy częściej niż pozostali użytkownicy i składają 2,5 razy więcej zamówień niż osoby nieposiadające abonamentu. Klienci ci również dynamiczniej reagują na kampanie informacyjne i marketingowe Grupy, generując średni wzrost GMV na aktywnego kupującego będącego abonentem programu Smart! W wysokości 55% w trakcie pierwszych 12 miesięcy uczestnictwa w programie – opisano.

Wcześniej od początku roku do połowy kwietnia były uwięzione w wąskim kanale bocznym zł. Przypomnijmy, że mimo aktualnych imponujących wzrostów widocznych na kursie Allegro od ich rekordowego debiutu giełdowego, który miał miejsce pod koniec 2020 r. Ich walory potaniały sumarycznie o -45,00%.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *